Arbëri

Flet çifti që theu xhamin e autobusit dhe shpëtoi nga aksidenti tragjik në Bullgari

 

Mes shtatë të mbijetuarve nga aksidenti i sotëm në Bullgari, është edhe një çift shqiptar.

Lulëzim Sylejmani nga Presheva dhe Medina Tufiu nga Sopoti i Kumanovës janë mes të mbijetuarve dhe po trajtohen në një spital të Sofjes.