Arbëri

Mot i vranët e me intervale dielli të dielën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së diele, në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius.