Arbëri

Moti gjatë kësaj jave në Kosovë

 

Gjatë kësaj jave do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell në Kosovë, ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK). Për shkak të rënieve të temperaturave minimale, të hënën dhe të martën në mëngjes do të krijohet mjegull dhe ngrica.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 3 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 12-16 gradë.