Arbëri

Reka: BE-ja bllokoi liberalizimin e vizave për shkak të sundimit të ligjit, tash e kritikon atë

 

Ish-ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka ka thënë se luftimi i krimit të organizuar në Kosovë, si duket ndau BE-në dhe Anglo-Amerikanët.

Ai ka shkruar se derisa Brukseli i kërkon Kosovës përmbajtje, Uashingtoni dhe Londra mbështesin Qeverinë e Kosovës për aksionin e fundit në veri.