Arbëri

Kurti pas bisedës me Borrellin dhe Stoltenbergun: Dialogu është zgjidhja e vetme

FOTO: KOHA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar bisedë telefonike me emisarin special të BE-së për dialogun me Serbinë, Josep Borrellin dhe sekretarin Gjeneral të NATO-s, Jens Stoltenberg, në lidhje me zhvillimet në veri të Kosovës.

Kurti tutje ka shkruar se dialogu është mënyra e vetme për të gjetur zgjidhje për de-përshkallëzimin e situatës në veri.