Arbëri

Mot me vranësira dhe diell këtë të premte në Kosovë

Foto: Ilustrim
 

Këtë të premte në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të jenë më të theksuara përreth relievit malor.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuar dhe do të jenë tipike vjeshtore.