Arbëri

Sot mot me shi në Kosovë

Foto: KOHA
 

E hëna e kësaj jave do të jetë me mot me shi, ku temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius, derisa ato maksimalet 18-27 gradë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë javës pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, ku ditët tjera do jenë kryesisht me vranësira dhe intervale me diell.