Arbëri

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë ditës së shtunë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-27 gradë Celsius.