Arbëri

Todosijeviq do ta humbë mandatin e deputetit për shkak të deklaratave për Reçakun

 

Deklaratat fyese për masakrën e Reçakut të deputetit aktual të Listës Serbe dhe ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal (MAPL) Ivan Todosijeviq, do t’i kushtojnë atij me humbjen e mandatit të deputetit.

Kjo pasi atij i është vërtetuar dënimi me dy vite burgim, raporton “Betimi për Drejtësi”.