Arbëri

IKSHPK-ja bën thirrje të shmanget mishi i përpunuar dhe salcat

Foto: Ilustrim
Foto: Ilustrim
 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes të shtuar në këto ditë të nxehta, në mënyrë që të mos përfundojnë për trajtime në ambulanca dhe spitale si të helmuar.

IKSHPK-ja përmes një njoftimi ka ftuar qytetarët të shmangin sidomos produktet nga mishi i përpunuar dhe salcat.