Arbëri

Moti në Kosovë për ditët në vijim

Moti ne Kosove
Foto: Driton Paqarada / KOHA
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situata meteorologjike do të vazhdojë të jetë me diell dhe e nxehtë. Kjo sipas IHMK-së vjen si pasojë e masave të nxehta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e Afrikës.

Temperaturat minimale të ditës pritet të sillen mes 16 dhe 18 gradë Celsius, derisa ato maksimalet mes 35-37 gradë.