Arbëri

Kurti javën e ardhshme takohet me presidentin e Francës

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të takohet gjatë javës së ardhshme me presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Sipas njoftimit nga Zyra e kryeministrit kjo është bërë e ditur gjatë takimit sot me këshilltaren politike për Ballkan të presidentit francez, Isabelle Dumont dhe ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel.