Arbëri

Mot kryesisht me diell sot në Kosovë

Moti në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të dielën në Kosovë do të mbajë mot i nxehtë dhe me pak vranësira.

Dita e diele parashihet me intervale të gjata me diell dhe temperatura që parashihen të arrijnë deri në 30 gradë Celsius.