Arbëri

Mot me vranësira dhe reshje shiu sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas IHK-së, vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët dhe shkarkime rrufesh.