Arbëri

Sot, mot me diell dhe vranësira

Sot, mot me diell dhe vranësira
 

Gjatë paradites së sotme moti në Kosovë do të jetë me diell, ndërsa pasdite do të jetë me vranësira.

Ndërsa në mbrëmje parashihet të bie shi, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK). Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.