Arbëri

Moti sot me shkarkime rrufesh e shi

 

Gjatë ditës së shtunë në Kosovë parashihet të ketë edhe shkarkime rrufesh, si pasojë e proceseve dinamike që parashihen të ndodhin në troposferë.

Vikendi, kryesisht dita e diele, do të jetë kryesisht i vranët dhe me reshje shiu në vise të ulëta dhe mesatare, vende-vende do të ketë edhe fjolla bore, ndërsa në viset malore reshjet e shiut do të kenë kushte të shndërrohen në borë.