Arbëri

Më 6 prill mbahet seanca ndaj ministrit Aliu

FOTO: KOHA
 

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka caktuar 6 prillin si datën për mbajtjen e seancës ndaj Liburn Aliut dhe të tjerëve, që akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Zëdhënësja e kësaj gjykate, Mirlinda Gashi, ka konfirmuar për KOHËN se gjyqtari i rastit, Alban Ajvazi, ka vendosur 6 prillin si datën për shqyrtimin fillestar ndaj ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliut.