Arbëri

17 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

17 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri
 

17 persona kanë vdekur dhe 683 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri. Njoftohet se janë bërë gjithsej 2708 testime.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur se janë kryer 612 vaksinime antiCovid dhe që nga fillimi i vaksinimit janë kryer 20.275 vaksinime.