Arbëri

VV-së nuk i ngutet për dialogun me Serbinë, SHBA-ja e BE-ja e shohin si çështje urgjente

VV-së nuk i ngutet për dialogun me Serbinë, SHBA-ja e BE-ja e shohin si çështje urgjente

Arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, zv.ndihmëssekretari amerikan, Matthew Palmer, e ka konsideruar çështje urgjente.

 

Arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, zv.ndihmëssekretari amerikan, Matthew Palmer, e ka konsideruar çështje urgjente.

Në një intervistë për kanalin televiziv serb, N1, Palmer të premten mbrëma ka thënë se të dyja vendet duhet të angazhohen për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre.