Arbëri

Akuza për manipulim votash brenda AAK-së

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Ministrja në detyrë, Meliza Haradinaj-Stublla, është akuzuar nga bashkëpartiakja e saj se ka ndikuar në ndryshimin e numrit të votave të saj.

Florentina Gjergjaj, e cila ka kandiduar për deputete në listën e AAK-së menjëherë pas publikimit të rezultateve përfundimtare, është ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Ajo ka kërkuar nga PZAP-ja që të rinumërojë votat e saj edhe të Haradinajt.