Arbëri

Moti sot në Kosovë me reshje shiu e bore

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme vendi do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe të borës.

Sipas parashikimeve të IHK-së, reshje shiu e bore do të ketë edhe të shtunën por me intensitet më të vogël.