Arbëri

Reshje shiu e bore në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Reshje shiu e bore në dy ditët e ardhshme në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës së premte parashikohen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore. Reshje parashihet të ketë edhe ditën e shtune por me intensitet më të dobët.