Arbëri

Mot i ftohtë dhe me reshje shiu

Mot i ftohtë dhe me reshje shiu
Foto: Ilustrim
 

Gjatë javës së fundit të janarit në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë me reshje shiu dhe bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot për shkak të prezencës së vlerave pozitive në fushat termike, parashihet të bie shi në viset e ulëta dhe mesatare, ndërsa në viset e larta parashihet të bie borë.