Arbëri

AAK dhe PSHDK me listë të përbashkët zgjedhore

AAK dhe PSHDK me listë të përbashkët zgjedhore
 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës do të garojnë me një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një njoftimi në Facebook ka shkruar se të dyja partitë kanë një traditë të mirë bashkëpunimi gjatë rrugëtimit tonë politik.