Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
Foto: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius.