Arbëri

Haradinaj-Stublla: Kosova ka shumëçka për të mësuar nga Kroacia

 

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, vlerëson se Kosova ka shumëçka për të mësuar nga Kroacia si vend dhe popull fitimtar ndaj luftës në ish-Jugosllavi.

Haradinaj-Stublla ka udhëtuar sot për vizitë zyrtare në Kroaci së bashku me zëvendëskryeministrin Besnik Tahiri. Ata pritet të takohen me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq. Po ashtu pritet të takohen edhe me ministrin e Punëve të Jashtme, Grliq Radman.