Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), njofton se gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.