Arbëri

Sot diell në Shqipëri, herë pas here shi

Sot diell në Shqipëri, herë pas here shi

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët, por që herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 11°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 17°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 20°C.