Arbëri

Mot i qëndrueshëm në dy ditët e ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i qëndrueshëm.

“Kjo gjendje stabile vjen si rezultat i masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. Në mëngjes në ultësira parashikohet mjegull e radiacionit, ndërsa gjatë ditës do të ketë rreze dielli dhe vranësira të pakta të cilat do t’i takojnë kryesisht nivelit të ulët të troposferës”, thuhet në njoftim.