Arbëri

Borrell: Suksesi i dialogut, çelës për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor dhe BE

 

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka thënë se suksesi në dialogun Kosovë – Serbi është çelës për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor dhe në vet Bashkimin Evropian.

Ai ka folur në konferencë për media pas takimit me ministrat e Jashtëm të BE-së. Ka treguar se emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar ministrat për ecurinë.