Arbëri

Nisin arrestimet nga Specialja

 

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet. Salih Mustafa, ish-shefi i inteligjencës së Forcës së Sigurisë së Kosovës, është i arrestuari i parë. Ndaj tij është konfirmuar edhe aktakuza, ka bërë të ditur Zyra e Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale.

Në një komunikatë për media, Specialja ka konfirmuar se Mustafa është arrestuar të enjten në Kosovë dhe po transferohet në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.