Arbëri

Trumpi merr pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë - Serbi

Foto: Këshilli Kombëtar i Sigurisë
 

Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë të premten, është bërë e ditur në një njoftim të Shtëpisë së Bardhë.

Sipas njoftimit, Trumpi do të jetë pjesë e takimit në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes paradite (sipas kohës në Washington), si dhe do të mbajë më pas një takim trilateral me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. E gjithë kjo, sipas programit të Trumpit, pritet të zgjasë shkurt. Bazuar në agjendë, Trumpi do të takojë liderët e Kosovës dhe Serbisë në orën 17:00, sipas kohës sonë lokale. Në 17:05 do të jetë ceremonia e nënshkrimit, ndërsa në 17:15 do të nisë takimi trepalësh.