Arbëri

Syla - Bulliqit: Trego për rolin e Haradinajt në temën e demarkacionit me Malin e Zi

Syla - Bulliqit: Trego për rolin e Haradinajt në temën e demarkacionit me Malin e Zi
Foto: Arkiv / Gazmend Syla / FB
 

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës, Gazmend Syla, ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të deputetit Shpejtim Bulliqi për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi, në Interaktiv të KTV-së.

Syla i është drejtuar Bulliqit duke thënë se, meqë ka folur për rolin e Thaçit dhe Mustafës për demarkacionin, është mirë që t’i tregojë opinionit edhe për rolin e Haradinajt në këtë temë, gjë që sipas tij ai e dëshmon më së miri.