Arbëri

Greqia rikthen karantinën për shqiptarët, Kakavija mbyllet gjatë natës

Greqia rikthen karantinën për shqiptarët, Kakavija mbyllet gjatë natës

Greqia ka marrë masa të reja sa i përket parandalimit të përhapjes së COVID-19, masa të cilat i prekin në mënyrë të drejtpërdrejtë edhe shqiptarët.

Kjo vjen një ditë pasi një qytetar shqiptar me shtetësi greke ka hyrë përmes vijës kufitare të Kakavijës në gjendje të rëndë shëndetësore i prekur me COVID, ku dhe u shtrua në spitalin e Janinës.