Arbëri

Java mbyllet me shi

Java mbyllet me shi

Fundjava e parë e muajit korrik do të mbyllet me shi dhe shkarkime rrufesh në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, e diela e 5 korrikut do të nisë me mot me diell, ndërsa në pjesën e dytë të ditës parashihet të ketë kushte tjera meteorologjike, vranësira të paqëndrueshme të cilat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.