Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Gjatë fundjavës Kosova do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile.

Sot nuk parashihet të ketë reshje përpos në kryeqytet me rrethinë parashikohen reshje të izoluara, kryesisht në pjesën e dytë të ditës kurse pjesët tjera të territorit mbetën nën ndikimin e rrezeve të diellit dhe vranësirave kalimtare.