Arbëri

Kurti në takim me ambasadorët e QUINT-it dhe BE-së - flasin për situatën politike dhe pandemike

Foto nga Qeveria e Kosovës
 

Sot, kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe BE-së.

Siç njofton kumtesa për media, ai i njoftoi ambasadorët mbi gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19 si dhe mbi vendimet e fundit për lehtësimin gradual të masave.