Arbëri

Thaçi: Kërcënimet që vijnë nga grupi i Kurtit dhe të tjerëve duhet të ndalen urgjentisht

Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kërcënimet që vijnë nga grupi i Kurtit dhe të tjerëve duhet të ndalen urgjentisht.

Ai thotë se deklarimet e ushtruesit të detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, janë të papranueshme dhe tejet të rrezikshme për demokracinë e Kosovës.