Arbëri

Abrashi-Pacollit: Je i mirëseardhur, por fillimisht në konvikt

Foto: Koha / Arkiv
 

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Artan Abrashi, ka reaguar pas kritikave të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Behgjet Pacolli, që qeverinë në detyrë të Kosovës e quajti diktatoriale, pasi iu lejua të vijë në Kosovë vetëm nëse karantinohet fillimisht.

“Çdo qytetar është i barabartë para ligjit. Dmth, të drejtat dhe detyrimet e miliarderit dhe hamallit peshojnë njëjtë. Mbi këtë bazë është ndërtu koncepti i shtetit të së drejtës që aspirojmë ne. Ky kushti kryesor i kontratës shoqërore në mes shtetit dhe qytetarit. Barazia para ligjit”, shkruan Abrashi në Facebook.