Arbëri

Bytyçi i PDK-së thotë se deklaratat kundër UÇK-së përfaqësojnë diskursin e Vetëvendosjes

Bytyçi i PDK-së thotë se deklaratat kundër UÇK-së përfaqësojnë diskursin e Vetëvendosjes
 

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Gazmend Bytyçi, ka thënë sot në një konferencë për media se deklaratat Shkëlzen Gashit, këshilltar i kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, përfaqësojnë mendimin dhe diskursin e lidershipit të VV-së të cilët, sipas tij, tash e sa vjet kanë njollosur dhe shpifur ndaj gjithë luftëtarëve të lirisë.

Ai tha se deklaratat e Gashit nuk janë as rast i veçantë, as aksidentale e as rastësore.