Arbëri

Thaçi: Ta shfrytëzojmë përkrahjen e SHBA-së për marrëveshje përfundimtare dhe anëtarësim në OKB

Thaçi: Ta shfrytëzojmë përkrahjen e SHBA-së për marrëveshje përfundimtare dhe anëtarësim në OKB

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas deklaratës së lëshuar nga Departamenti amerikan i Shtetit.

Përmes një postimi në “Twitter”, ai ka shkruar se momentum dhe përkrahja amerikane duhet të shfrytëzohen për arritjen e një “marrëveshjeje përfundimtare”.