Arbëri

Osmani: Maqedonia e Veriut në NATO garanci për stabilitet rajonal

 

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Tutje thuhet se në këtë takim u diskutua mundësia e bashkëpunimit ndërmjet dy parlamenteve në sferën e shkëmbimit të përvojave parlamentare, proceset integruese dhe në nismat rajonale.