Arbëri

Partia e Kurtit thotë se dialogu me Serbinë nuk u zhvendos nga Brukseli

 

Moskoordinimi në politikën e jashtme dhe dialogu me Serbinë kanë ndikuar në thellimin e përçarjes mes krerëve më të lartë të institucioneve të Kosovës.

Kjo është vënë në pah edhe më shumë pas takimit që zhvilloi në Uashington presidenti Hashim Thaçi me homologun serb, Aleksandar Vuçiq.