Arbëri

Veliu: VV, subjekti më antirugovist në Kosovë

Veliu: VV, subjekti më antirugovist në Kosovë
 

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, e ka quajtur partinë e kryetarit Albin Kurti, Lëvizjen Vetëvendosje, subjektin më antirugovist në Kosovë.

Këto deklarata Veliu i bëri gjatë hapjes së fushatës elektorale për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Podujevës.