Arbëri

“S’ka rrezikim të sovranitetit të Kosovës nga SHBA-ja”

 

Në emisionin Rubikon të KTV-së sonte është debatuar rreth taksës dhe dialogut me Serbinë. Të ftuar ishin Arian Zeka - Drejtor ekzekutiv i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Besnik Vasolli, njohës i integrimeve evropiane, Ernest Luma dhe Rrahman Paçarizi, të dy opinionistë.

Profesori universitar, Rrahman Paçarizi, tha se kryeministri Albin Kurti është ngutur kur e ka proklamuar reciprocitetin me Serbinë, pasi sipas tij, masat e reciprocitetit është dashur të bëhen hap pas hapi.