Mot i vranët dhe me shi sot në Shqipëri

Mot i vranët dhe me shi sot në Shqipëri

26 January 2020 08:44

Moti në Shqipëri sot do të jetë me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit. Në zonat malore reshjet do jenë në formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -1ºC deri në 09ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 14ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 16ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor-Juglindor me forcë valëzimi 4 ballë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme