​Veliu: LDK-ja s’ka ofertë tjetër për VV-në Foto: Koha/Ilustrim

​Veliu: LDK-ja s’ka ofertë tjetër për VV-në

21 January 2020 11:18

Me rastin e 14 vjetorit të vdekjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë homazhe tek varri i tij, por nga atje, s’munguan as deklaratat politike për situatën aktuale politike në vend.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu tha se presidenti Ibrahim Rugova shënoi shekullin e shqiptarëve.

"Në 14 vjetorin e shkuarjes së Rugovës në pavdekësi sot e kujtojmë presidentin historik, Ibrahim Rugova i cili e shënoi shekullin e shqiptarëve e kujtojmë arkitektin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës me të cilin bota demokratike gati dy dekada e personifikoi Kosovën", tha ai.

Veliu është pyetur nga mediat edhe lidhur me marrëveshjen e mundshme për koalicion qeverisës me Lëvizjen Vetëvendosje.

Veliu tha se ata kanë dërguar ofertë parimore dhe janë në pritje.

"Ne e kemi dhënë ofertën tonë dhe jemi në pritje që Vetëvendosja të deklarohet përndryshe ne diçka tjetër nuk kemi. Oferta jonë është ajo që është dhënë, është parimore dhe sigurisht që edhe Kryesia e LDK-së do qëndrojë aty", tha ai, përcjell kp.

Komentet

Mergimtari23/01/2020 10:01

Thjesht ju nuk jeni njerz. Jeni PRIMITIVA per fat te keq edhe shume dekada kan me vujt ne ate vend te shkret prej juve

Blleekkzz03/02/2020 14:50

Lene mor njerin te qet se u dek Rugova moti, mos mbani ymyt gjith me mor vota me ket fore Rugova Rugova qe mjerisht bien shum perdona nket fore (te pamenqurit) kqyr ecninparan Rugova ka ba qka ka ba por ju jenintu e shkatrru Kosoven une mendoj se ju jeni ngjendje jo veq Kosoven me qit ne kriz qe te ikin njerezit e rinje nga aty u met vertet ishit njerez psikopata qe veq per karrike luftoni a rinia ju iku nga kosova merne shembull kamenicen ose istogun ne istog edhe me kusht hiim qe smundeni ti beni 25 persona me moshen mesqtare 25-30 E juve sju vje turp njerin mos me e lan rahat qe u dek qe 14 vjet marre duhet me ju ardh me ja perly emrin kti personi e mos me lan tqet P.S kerkush ma kto fore si ha Rugova Rugova

hilmiasllani24/01/2020 10:51

Z Veliu, gjithka është tani me e kjartë per ju, gjiuha e urrejtjes, motivet tuaja të mbrapshta, lojen që ju nga fillimi po luani, udhzimet që i keni nga jasht dhe prej kujt...NUK ka mbet dhe NUK do mbetet asgjë pa u kuptua ne Kosovën tonë e cila poe vuan tejmase dëmin që po ia shkaktoni ti dhe ata perrej teje.

Shto koment

Të ngjashme