Arbëri

Osmani: Kërcënimi i sotëm tregon se sistemi i sigurisë dhe drejtësisë në Kosovë mban anën e kërcënuesve

Osmani: Kërcënimi i sotëm tregon se sistemi i sigurisë dhe drejtësisë në Kosovë mban anën e kërcënuesve
Foto: Koha
 

Kundër kërcënimit me vrasje ndaj pretendetit për kryeministër Albin Kurti, nga kandidati për deputet nga Nisma Socialdemokrate, Haxhi Hoti, ka reaguar edhe nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani ka theksuar se njëjtë kështu kanë kërcënuar edhe pas luftës dhe ka kërkuar që ky fenomen të ndalet.