Arbëri

Limaj: Dëshmorët janë më meritorët për lirinë e Kosovës

Limaj: Dëshmorët janë më meritorët për lirinë e Kosovës
 

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Mujë Krasniqin dhe bashkëluftëtarët e tij në 21-vjetorin e rënies.

Në një postim të shkurtër në facebook ka thënë se Mujë Krasniqi ishte një prej komandantëve më të shquar të UÇK-së, i cili ra heroikisht në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë.