Diell e shi në dy ditët e ardhshme Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Diell e shi në dy ditët e ardhshme

05 December 2019 22:35

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Vranësirat ditën e shtunë parashihet të shoqërohen me reshje lokale shiu. Në mëngjes në ultësira ka mundësi të krijohet mjegulla dhe ngricat e dobëta.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme